Látogassa meg a másik weblapunkat is:
www.acelhaz.hu











Technológia

A könnyűszerkezetes építési technológia világszerte az egyik legelterjedtebb építési rendszer. A világon a családi házak többsége könnyűszerkezetből épül (Észak-Amerika, Skandinávia, Távol-Kelet, stb.) és legnagyobb részt fából. Először Észak-Amerikában kezdtek el foglalkozni az acélvázas szerkezetekkel és ez az építési technológia az 1940-es évek óta folyamatos fejlődésen ment át. Először válaszfalak készítésére használták, majd a fejlesztések eredményeként teherhordó szerkezeteket gyártottak belőle.
A '60-as években kezdték el családi házépítésre felhasználni. A '90-es évek elején gazdasági és környezetvédelmi szempontok miatt a technológia fejlesztése nagymértékben felgyorsult és 1997-ben került végleges szabványosításra. Az Amerikai Acél Intézet és az Amerikai Házépítők Szövetsége az USA-ban, valamint a Kanadai Lemezacél Intézet Kanadában számos egyetem közreműködésével tökéletesített technológiája azóta már világszerte alkalmazásra került, többek között hazánkban is. E szerkezetek felhasználása mindenhol rohamosan növekszik.
A szabványosításnak köszönhetően a világon elsők között vásárolta meg a komplett technológiát a profilgyártó géptől, a tervezői statikai programokon keresztül a rendszergazda a Contactrade Kft. A gépeket és a módszereket honosították, amit ÉMI (Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Rt) elfogadott, minősített és a technológia alkalmazását hazánkban is jóváhagyta: ÉME: A-106/1998.

Felhasználási területek

A rendszer rugalmassága révén alkalmas:
. Lakóépületek (családi házak, nyaralók),
. Középületek-kereskedelmi épületek,
. Kis fesztávolságú ipari és mezőgazdasági épületek (csarnokszerkezetek)
vázszerkezeteként Magyarországon legfeljebb három szint szinthatáron belül.

A technológia kis önsúlya miatt különösen alkalmas épületek bővítésére, emelet ráépítésre, tetőtérbeépítésre!

Szerkezeti elemek:

Az épület váz szerkezete hidegen hengerel horganyzott acél "C" és "U" profilokból épül fel. A profilok vastagsága igény szerint 0,6 és 1,5 mm közötti lehet.